Regulamin

REGULAMIN GABINETU

Poniższy regulamin określa warunki świadczenia usług logopedycznych przez Gabinet terapii logopedycznej i pedagogicznej Agnieszka Zasada mieszczący się w Świętochłowicach przy ulicy Wyzwolenia 16/2a.

  1. W celu umówienia wizyty lub zmiany terminu należy kontaktować się telefonicznie lub wysyłając SMS na numer 509-327-133.
  2. Konsultacje diagnostyczne oraz zajęcia terapeutyczne zaczynają się o umówionej wcześniej godzinie.
  3. Spóźnienie terapeuty na spotkanie skutkuje wydłużeniem spotkania o czas spóźnienia.
  4. Spóźnienie pacjenta na umówione spotkanie skutkuje skróceniem zajęć o czas spóźnienia bez zmiany opłaty, terapeuta nie ma obowiązku przedłużenia zajęć. Wydłużenie spotkania o czas spóźnienia jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy zostało to indywidualnie uzgodnione ze stronami, a terapeuta dysponuje przerwą przed przyjściem kolejnego umówionego pacjenta.
  5. Zajęcia terapeutyczne trwają do 45 minut lub w zależności od indywidualnych ustaleń.
  6. W zajęciach może brać udział jedynie dziecko zdrowe, bez widocznych objawów infekcji (bez oznak przeziębienia, kataru, kaszlu, gorączki, chorób wirusowych, chorób zakaźnych, bólu głowy, brzucha, biegunki, wymiotów).
  7. Terapeuta zastrzega sobie prawo do przerwania zajęć jeśli zauważy u dziecka objawy infekcji mogące wpłynąć na jakość prowadzonych zajęć, efektywność terapii bądź mogą być zagrożeniem dla zdrowia terapeuty.
  8. Rodzice/opiekunowie są zobowiązaniu do przekazania terapeucie wszelkiej posiadanej wiedzy o stanie zdrowia dziecka oraz ewentualnych alergiach, gdyż jest to niezbędne do zapewnienia mu bezpieczeństwa podczas prowadzonych zajęć.
  9. Dziecko powinno posiadać wygodny strój odpowiedni do rodzaju zajęć, w których uczestniczy oraz buty na zmianę bądź czyste skarpetki. W Gabinecie panuje obowiązek zdejmowania butów wyjściowych.
  10. Za wszelkie szkody wyrządzone przez dziecko w Gabinecie odpowiada rodzic/opiekun prawny dziecka.
  11. Opłaty za terapię dokonywane są po zajęciach. Dotyczy to również zajęć rozpoczętych, które nie miały możliwości zakończenia z winy drugiej strony (złe samopoczucie dziecka, brak współpracy pomimo starań terapeuty).
  12. Płatność należy zrealizować przelewem na konto o numerze 31 1050 1373 1000 0097 3648 4099 lub gotówką/BLIK/kartą płatniczą w gabinecie. 
  13. Chęć otrzymania faktury za konsultacje lub zajęcia należy zgłosić w momencie opłaty za zajęcia.
  14. Nieobecność na zajęciach bez ponoszenia kosztów musi być zgłoszona dzień przed rozpoczęciem zajęć. Nagminne odwoływanie zajęć w czasie krótszym niż 24 godziny przed planowanym rozpoczęciem skutkuje rozwiązaniem współpracy z terapeutą.
  15. Rodzice są zobowiązani do regularnego i konsekwentnego stosowania się do zaleceń i wskazówek terapeuty oraz systematycznego utrwalania ćwiczeń w domu. Zalecone ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie.
  16. Rodzice przyjmują do wiadomości, iż same wizyty logopedyczne nie dają gwarancji uzyskania oczekiwanego efektu. Sukces terapii jest uzależniony od systematycznego utrwalania nabywanych umiejętności. Rodzice zobowiązują się do zalecanych przez terapeutę konsultacji specjalistycznych oraz przekazania wniosków, informacji czy dokumentów. Terapia logopedyczna jest procesem bardzo złożonym, może być długotrwała, wymagająca współpracy z innymi specjalistami.
  17. Terapeuta zastrzega sobie prawo do rozwiązania współpracy jeżeli pomimo swoich starań nie znajduje dobrego porozumienia z pacjentem bądź rodzicem/opiekunem dziecka.
  18.  Informacje dotyczące spostrzeżeń nabytych w trakcie zajęć, są przekazywane ustnie podczas spotkania. Zalecenia są dostosowane do stanu pacjenta zgodnie z wiedzą z ostatniego spotkania i mogą ulegać zmianie.
  19.  Informacje dotyczące pacjenta w formie pisemnej możliwe są po dokonaniu opłaty zgodnie z cennikiem oraz poprzedzone spotkaniem konsultacyjnym/diagnostycznym.
  20.  Ewentualne wątpliwości oraz pytania pomiędzy wizytami omawiane są podczas spotkań lub w wyznaczonym przez terapeutę czasie.
  21. Terapeuta ma prawo zrezygnować z prowadzenia terapii z pacjentem w przypadku niestosowania się do zaleceń lub częstych nieobecności, gdyż w tych przypadkach nie może ponosić odpowiedzialności za skuteczność terapii.
  22.  Opiekun pacjenta ma prawo być obecny w pomieszczeniu podczas zajęć, jednak terapeuta może zasugerować konieczność opuszczenia pomieszczenia, jeśli podnosi to jakość zajęć i efektywność terapii.
  23. Jeżeli rodzic po wcześniejszym uzgodnieniu zostawi dziecko pod opieką terapeuty i opuści budynek Gabinetu zobowiązany jest do punktualnego odebrania dziecka.
  24.  Prowadzenie terapii odbywa się zgodnie ze współczesną wiedzą, opartą na ciągłym doszkalaniu i podnoszeniu swoich kwalifikacji.